۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
پست الکترونیک نقشه سایت انگلیسی
مرورگرها زير ذره‌بين، كدام مرورگر بهتر است
مرورگرها زير ذره‌بين، كدام مرورگر بهتر است
هفته گذشته پايگاه Tom’s Hardware در ارزيابي‌هاي دوره‌اي خود از مرورگرهاي اينترنت، مقاله رقابت 4 مرورگر اول را منتشر كرد.
در اين مقاله مرورگرهاي فايرفاكس نسخه 22، كروم نسخه 27، IE نسخه 10 و اپرا نسخه 12 شركت داشتند. علاوه بر اين‌ها اپرا با نسخه جديدي با عنوان Next نيز حضور داشت كه شركت نروژي سازنده آن موتور نمايش و موتور جاوا اسكريپت خود اپرا را كه با نام‌هاي Presto و Carakan شناخته مي‌شدند، كنار گذاشته و از جايگزين آن‌ها به نام‌هاي Blink و V8 كه گوگل سازنده آن‌ها است، استفاده كرده است. پايگاه Tom’s Hardware در آزمايش‌هاي خود از پلتفورم Windows 8 روي پردازنده Core i5 نسخه Ivy Bridge استفاده كرده است و البته در اين آزمايش‌ها خبري از Safary نيست.
آزمايش اول مربوط به سرعت باز شدن تا به ثبات رسيدن برنامه مرورگر است كه ابتدا با يك Tab صورت گرفت و در آن IE10 رتبه اول، فايرفاكس رتبه دوم، اپرا 12 رتبه سوم را اخذ كردند. دو مقام انتهاي فهرست به اپرا Next و كروم اختصاص پيدا كرد. در آزمايش سرعت اجرا با هشت Tab فايرفاكس در رتبه اول، اپرا 12 دوم، كروم سوم، اپرا Next چهارم و IE10 در مقام آخر قرار گرفتند. اين آزمايش‌ها در دو حالت Hot و Cold صورت گرفت كه حالت Cold مربوط به زماني است كه مرورگر براي بار اول پس از شروع ويندوز اجرا مي‌شود و حالت Hot مربوط به اجرا شدن دوباره مرورگر در ويندوز پس از بسته شدن برنامه آن است كه در Hot Start جابه‌جايي در جدول وجود داشت. در ميانگين زمان اجرا فايرفاكس رتبه اول، IE10 دوم، اپرا 12 سوم، اپرا Next چهارم و كروم در آخر قرار گرفتند.
آزمايش بعدي زمان بارگذاري صفحه‌هاي اينترنتي است كه در دو حالت 1 صفحه و 40 صفحه است. در آزمايش بارگذاري 1 صفحه، كروم و پسر عمويش يعني اپرا Next در مقام اول و دوم قرار گرفتند. اپرا 12، IE10 و فايرفاكس در رتبه‌هاي بعدي ايستادند. در آزمايش بارگذاري 40 صفحه، اپرا 12 و Next در مقام اول و دوم، IE10 سوم و فايرفاكس چهارم و كروم در مقام آخر ايستادند.
آزمايش بعدي مربوط به عملكرد JavaScript و DOM بود كه در امتياز تركيبي كروم در مقام اول و پسرعمويش اپرا Next در رتبه دوم و فايرفاكس در رتبه سوم قرار گرفتند. اپرا 12 و IE10 در مقام‌هاي بعدي آمدند.
در نتايج كلي بررسي عملكرد HTML5 و CSS3 كروم مقام اول، فايرفاكس دوم، IE10 سوم و اپرا Next و اپرا 12 در مقام‌هاي بعدي قرار گرفتند.
در آزمايش استفاده از سخت‌افزار گرافيكي كروم در مقام اول، فايرفاكس دوم، اپرا Next سوم، IE10 چهارم و بالاخره اپرا 12 در رتبه پنجم قرار گرفتند.
 آزمايش‌هاي ديگري نيز بررسي شدند كه در نهايت مرورگر اينترنتي فايرفاكس نسخه 22 با در اختيار داشتن بالاترين امتياز در مجموع آزمايش‌هاي صورت گرفته برنده اين ميدان شد.
منبع: اداره فناوري اطلاعات تعداد بازدید: 8 تاریخ درج: 1392/12/12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبي، بيرجند، خيابان آيت ا... غفاري، دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند، سازمان مركزي، مديريت آمار و فناوري اطلاعات
تلفن:  32395801-056     دورنگار: 31635801-056   كدپستي:9717844741     E-mail: msit[@]bums.ac.ir
ورود اعضاء
خروج
Powered by DorsaPortal