۱۳۹۸ دوشنبه ۳۱ تير
پست الکترونیک نقشه سایت انگلیسی
روبات شبه‌انساني ناسا ، دكتر فضايي مي‌شود
روبات شبه‌انساني ناسا ، دكتر فضايي مي‌شود

محققان ناسا در حال آموزش مهارت‌هاي پزشكي به روبات شبه‌انساني Robonaut2 هستند تا از اين روبات در شرايط اضطراري به عنوان پزشك فضايي استفاده كنند.

محققان ناسا در حال آموزش مهارت‌هاي پزشكي به ربات شبه‌انساني Robonaut2 هستند تا از اين ربات در شرايط اضطراري به عنوان پزشك فضايي استفاده كنند.

روبات 2.5 ميليون دلاري Robonaut2 با نام مستعار R2 براي انجام فعاليت در داخل يا خارج از ايستگاه فضايي بين‌المللي سال 2011 راهي ايستگاه شد.

اكنون محققان ناسا با استفاده از نسخه زميني ربات R2 كه دوقلوي مكانيكي ربات فضانورد مستقر در ايستگاه فضايي محسوب مي‌شود، آموزش مهارت‌هاي پزشكي به ربات را آغاز كرده‌اند.

هدف از آموزش مهارت‌هاي پزشكي به ربات شبه‌انساني R2، اطمينان از وجود يك پزشك جانشين در فضا است كه به راحتي توسط تيم كنترل زميني هدايت شده و قادر به امدادرساني به فضانوردان بيمار باشد.

انجام سونوگرافي بر روي يك مدل، استفاده از يك وسيله سرنگ مانند براي تزريقات بخشي از تمرينات پزشكي ربات شبه‌انساني R2 محسوب مي‌شود كه در موسسه تحقيقات متوديست هيوستون در حال پيگيري است.

يادگيري مهارت‌هاي پزشكي توسط ربات شبه‌انساني Robonaut2 علاوه بر فضا بر روي زمين نيز كاربرد داشته و مي تواند براي پزشكان به منظور انجام اقدامات درماني در مناطق دورافتاده كاربرد داشته باشد..

منبع: اداره فناوري اطلاعات تعداد بازدید: 6 تاریخ درج: 1392/12/12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبي، بيرجند، خيابان آيت ا... غفاري، دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند، سازمان مركزي، مديريت آمار و فناوري اطلاعات
تلفن:  32395801-056     دورنگار: 31635801-056   كدپستي:9717844741     E-mail: msit[@]bums.ac.ir
ورود اعضاء
خروج
Powered by DorsaPortal