جلسه پروژه ملي پرونده الكترونيك سلامت ناحيه يك كشور به ميزباني دانشگاه برگزار شد
مهندس ساداتي: وظايف فناوري اطلاعات از پشتيباني و خدماتي به سمت راهبري نظام الكترونيك سلامت تغيير اساسي نموده است.
بنا به گزارش مديريت آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه، در اولين جلسه پروژه ملي پرونده الكترونيك سلامت ناحيه يك كشور كه با حضور مديران آمار و فناوري اطلاعات دانشگاهها و دانشكده هاي علوم پزشكي مشهد، خراسان شمالي، خراسان جنوبي، سبزوار، زاهدان، گناباد، نيشابور، تربت حيديريه، تربت جام، ايرانشهر، اسفراين و زابل صبح روز سه شنبه 16/07/98 در اتاق شورا حوزه رياست دانشگاه برگزار شد.
 
مهندس ساداتي دبير ناحيه يك كشور گفت: وظايف ذاتي مديران و كارشناسان فناوري اطلاعات تغيير اساسي نموده و از وظايف پشتيباني و خدماتي به سمت وظايف حاكميتي و راهبري و در رأس آن راهبري نظام سلامت الكترونيك سوق پيدا كرده است. مدير آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه علوم پزشكي مشهد، فناوري اطلاعات را بهترين ابزار براي مديريت سازمان عنوان نمود و از نقش مهم مديران فناوري اطلاعات در پروژه ها و سرويس هاي پرونده الكترونيك سلامت خبر داد.
 
وي با اشاره به جلسه برگزار شده در تهران كه با حضور دبيران نواحي ششگانه كشور برگزار گرديد گفت : نسخه نويسي و نسخه پيچي از اركان مهم پرونده الكترونيك سلامت مي باشد كه در دستور كار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي قرار گرفته است.
 
مدير آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه در اين جلسه، با اشاره به حضور رئيس دانشگاه در برنامه سفر معاون اول رئيس جمهور به استان خراسان جنوبي و ابلاغ سلام دكتر دهقاني فيروزآبادي به مديران آمار و فناوري اطلاعات دانشگاهها و دانشكده هاي ناحيه يك كشور، از حمايت هاي مادي و معنوي وي قدرداني كرد و گفت: براي ميهمانان حاضر در جلسهاوقات خوشي را در بيرجند آرزومنديم.
 
مهندس حسين پور از ارائه توانمندي هاي دانشگاه در دو حوزه زيرساخت و نرم افزار توسط مهندس قاضي زاده رئيس گروه زيرساخت و مهندس رزقي رئيس گروه نرم افزار، اطلاع رساني و پرتال خبر داد.
 
وي دستور كار جلسه را پنج محور بيان نمود: آخرين وضعيت ارجاع و ثبت بازخوراند، آخرين وضعيت نوبت دهي الكترونيك و تعداد نوبت هاي ارجاعي، وضعيت معرفي نمايندگان سامانه EPMو دسترسي به اين سامانه، وضعيت نسخه نويسي و نسخه پيچي در دانشگاه و مشكلات و چالش هاي عمده پرونده الكترونيك سلامت. وي گفت: مديران فناوري اطلاعات ناحيه يك كشور گزارشي از اقدامات انجام شده در خصوص پنج محور در جلسه ارائه نمودند.
آخرين بحث مطرح شده در جلسه كه با حضور دكتر شايسته نماينده سازمان نظام پزشكي خراسان جنوبي انجام گرديد ارائه سامانه نسخه نويسي مطب بود كه مورد بحث و بررسي قرار گرفت. مهندس حسين پور در پايان از حضور مديران آمار و فناوري اطلاعات دانشگاهها و دانشكده هاي ناحيه يك در دانشگاه علوم پزشكي بيرجند تقدير و تشكر و از مدير روابط عمومي دانشگاه ، مدير امور پشتيباني و رفاهي دانشگاه و همكاران خود در مديريت آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه به ويژه مهندس قاضي زاده و مهندس رزقي تشكر نمود.
 
منبع:
مديريت آمار و فناوري اطلاعات
تعداد بازدید:
1629
تاریخ:
1398/07/20
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند می باشد.      آخرین بروزرسانی:1399/06/24
Powered by DorsaPortal