گروه زير ساخت
گروه زيرساخت

پس از ابلاغ آخرين تغييرات چارت رسمي دانشگاه در ابتداي سال 96، گروه زيرساخت به‌عنوان يك گروه در مديريت آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه، شكل گرفت. اين گروه شامل دو زيرگروه "شبكه"و "سخت‌افزار و مخابرات" است. 6 كارشناس و 2 اپراتور در حال حاضر در اين گروه مشغول به كار هستند. ايجاد بستر مناسب ارتباطي امن و پايدار، توسعه مركز داده سلامت استان، توسعه شبكه ملي سلامت، برگزاري دوره­ هاي آموزش تخصصي مرتبط براي پرسنل حوزه فناوري اطلاعات، از مهم‌ترين فعاليت­هاي اين گروه است.

مركز داده دانشگاه در حال حاضر نگهداري داده ها و ميزباني بيش از 50 سامانه نرم افزاري را انجام مي دهد. ارتباط واحدهاي پرديس با مركز داده با رينگ فيبر نوري برقرار شده و شبكه WiFi در ساختمان هاي اداري، دانشكده ها و خوابگاه ها اينترنت را در دسترس بيش از 7000 كاربر شبكه شامل اساتيد، دانشجويان و كاركنان دانشگاه قرار مي دهد.ايجاد زير ساخت مناسب براي ارائه سرويس دسكتاپ مجازي(VDI) يكي از مهمترين پروژه هاي اخير در اين حوزه است كه هم اكنون اساتيد و دانشجويان محترم از اين خدمات بهره مي گيرند.
155مگابيت در ثانيه پهناي باند اينترنت و 100مگابيت در ثانيه پهناي باند ارتباطي مركز داده با شبكه ملي سلامت است. با توسعه شبكه ملي سلامت در استان، بيمارستان ها، شبكه هاي بهداشت و درمان، مراكز، پايگاه ها، خانه هاي بهداشت و پايگاه هاي اورژانس از طريق اين شبكه خدمات موردنياز را از مركز داده دانشگاه دريافت مي كنند. در حال حاضر پروژه شمس 78 درصد در استان پيشرفت داشته كه با توسعه اين شبكه زير ساخت ارتباطي مناسب براي ارائه خدمات مختلف فراهم شده، از جمله:
  • گسترش سامانه يكپارچه حضور و غياب تا سطح خانه هاي بهداشت در استان
  • توسعه سامانه وُيپ (VOIP) با تخصيص بيش از 2000 شماره در استان و ارائه سرويس فاكس مجازي و Paging
  • توسعه شبكه ويدئو كنفرانس به منظور برگزاري جلسات اداري و آموزشي از راه دور در 8 شبكه بهداشت و درمان استان كه منجر به كاهش هزينه هاي برگزاري اين گونه جلسات شده است

رئيس گروه زيرساخت مهندس مهدي قاضي زاده مي باشد.


معرفي


آموزش و اطلاع رساني


فرآيندها


 خدمات

شرح وظايف گروه شبكه

 

 راهنماي استفاده از پست الكترونيك دانشگاه

 

فرآيند درخواست پست الكترونيك

 

خدمات گروه شبكه
شرح وظايف گروه سخت افزار و مخابرات

 

راهنماي استفاده از تلفن

 

فرآيند ايجاد شبكه

 

خدمات گروه سخت افزار و مخابرات
همكاران گروه شبكه

 


 

فرآيند درخواست User Vpn

مشاوره فني خريد تجهيزات كامپيوتري
همكاران گروه سخت افزار و مخابرات

 


 

فرآيند ارجاع مشكلات كامپيوتري

 


پروژه هاي گروه زير ساخت

 


 

فرآيند درخواست تجهيزات رايانه اي

 


تاریخ به روز رسانی:
1397/07/14
تعداد بازدید:
17137
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند می باشد.      آخرین بروزرسانی:1399/06/24
Powered by DorsaPortal