نظام پیشنهادات

عنوان: سامانه نظام پیشنهادها به آدرس www.karmand.bums.ac.ir

زمان بهره‌برداری: 1398

مجری (گروه): کمیته ساختار و فناوریهای مدیریتی

گروه هدف: کارکنان ، اعضا هیات علمی

شرح:

مشورت و رایزنی و گوش دادن به سخنان دیگران یکی از ساز و کارهای قرانی است که برای هدایت و زندگی مردم از وصی پروردگار سفارش شده و در زمان پیامبر اکرم (ص ) به کاربرد راستین و عملی گذاشته شده است . با توجه به دستورهای جاودانه قران کریم و سیره کامیاب و انسان پرور پیامبر گرامی اسلامی و شارت صحیح و روش رهبر کبیر انقلاب اسلامی با در نظر گرفتن بهره هایی که سرزمین های صنعتی باختری از برپایی نظام مردم سالاری و سازکار مشاوره و مشارکت جمعی به دست آمده شایسته است که فضای اجتماعی _ اقتصادی کنونی کشور برای دست یابی به مقاصدی که در پی می آید پایه های شیوه مدیریت مشارکت جو در همه سازمان های دولتی و غیر دولتی استوار شود و از راه بکار گرفتن « پذیرش و بررسی پیشنهادها » زمینه پژوهش و بهره گرفتن از خرد همگانی که در معرفت اسلامی بصورت « یدا... مع الجامعه » آمده است ، بهره گیری شود .


بر این اساس در اجرای سیاست دولت برای گسترش دامنه مشارکت کارکنان در بالا بردن کارایی و اثر بخشی دستگاههای دولتی و در اجرای سیاست های وزرات بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و سازمان مدیریت برنامه ریزی و به منظور اجرای مفاد بخشنامه های شماره 13472/200 مورخ 07/10/93 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و تصویب نامه شماره 11852/93/206 مورخ 5/9/93 شورای عالی اداری سامانه نظام پیشنهادها بصورت تحت وب راه اندازی گردید .

تعاریف :

شورا : سطحی از تشکیلات نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها می باشد که به منظور جلب مشارکت کارکنان در راستای توانمندیها و بهره برداری بهینه از ظرفیت فکری آنان در سطح دانشگاه فعالیت می نماید .

اعضاء شورا مستقیما" زیر نظر ریاست دانشگاه فعالیت می نمایند . نحوه انتخاب اعضاء و شرح وظایف آن در فصل اول تشریح شده است .

پیشنهاد:

طرح ، فکر و یا روش تازه و ابتکاری که از سوی کارکنان دانشگاه و یا افراد خارج از سازمان (مشتریان داخلی و یا خارجی) برای بهتر کردن کار و ارائه خدمات اثر بخش ، بهبود روندهای عملیاتی و بطور کامل افزایش کیفیت و بهره وری ارائه می شود 

اهداف و مزایا:

هدف کلی :

جلب مشارکت کارکنان در راستای توانمندیهای وبهره برداری بهینه از ظرفیت فکری آنان در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند

اهداف اختصاصی :

-  تلاش در حفظ و بالا بردن حرمت و ارزش وجودی مدیران و کارکنان دانشگاه که بار سنگین چرخاندن امور را بر عهده دارند و می کوشند تا با ایفای وظیفه های قانونی خود موجبات آسایش و خوشنودی مردم را فراهم آورند.

-  پدید اوردن فضای مناسب برای شکوفا کردن و بهره گرفتن از اندیشه و تجربه کارکنان دانشگاه و افزایش دامنه تعلق و دلبستگی آنان به بهتر کردن دامنه خدمات به مردم .

- فراهم آوردن موجبات فضای آزاد و سالم برای طرح نقادانه و وسعت دادن به دامنه آگاهیها و توانائیها و بردباری جامعه کارکنان از راه دریافت ارزشیابی و نقد کردن پیشنهادهایی که از سوی جامعه کارکنان برای بهتر کردن کیفیت خدمات دانشگاه ارائه می شود .

- استقرار فضای شوق انگیزه پذیرش مسئولیت بیشتر برای آشکار کردن توانمندیهای فردی و جمعی به منظور بهتر کردن کار و ارائه دادن خدمات اثر بخش .

- برقراری روابط و مناسبات انسانی حرمت آمیز میان جامعه کارکنان در راستای مؤثر کردن آثار مطلوب خدمات دانشگاه

- کاهش تنش های روانی و فشارهای عصبی در کار ، از راه فراهم آوردن زمینه مستعد برای اندیشیدن و سخن گفتن و بالاخره راه چاره دادن فردی و جمعی برای از میان برداشتن دشواریهای کار .

- ایجاد انگیزه های معنوی و مادی برای برانگیختن و به کار گرفتن توان بالای اندیشیدن و پدید آوردن راه کارهای سازنده از سوی کارکنان .

- دلپذیر کردن فضای سازمانی و کیفیت زندگی کار .

- ایجاد محیط مناسب و هوادار برای رشد ، شکوفایی و بهبودی ، دگرگونی و تازه گردانی و برتری جویی کارکنان

- ابداع روشهای تازه و ابتکاری برای جلب خشنودی و پشتیبانی مردم و کسانی که از خدمات دانشگاه بهره مند می شوند و استقرار پیوند عقلی و عاطفی آنان با دانشگاه

- کاهش پیامدهای سخت و ناگوار دیوان سالاری

- همسو کردن هدفهای کارکنان با هدفهای دانشگاه از طریق فراهم کردن منافع مشترک مادی و معنوی .

- کاهش هزینه های جاری دانشگاه ، بهبود روندهای عملیاتی و افزایش کیفیت و بهره وری.


فرآیند در یک نگاه

فرم در یک نگاه

سولات متداول

تاریخ به روز رسانی:
1400/06/27
تعداد بازدید:
125
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal