ویرایش پوسته
از قسمت "تنظیمات" روی "مدیریت پوسته" کلیک کنید.روی پوسته موردنظر کلیک نمایید.(دقت کنید که روی  که در کنار نام پوسته است، کلیک نکنید.زیرا با این کار، آن پوسته به عنوان پوسته پیش فرض سایت در نظرگرفته می شود و صفحه اصلی سایت، تغییر میکند.
همه آیتم هایی که در پوسته، نمایش داده می شوند،اطلاعات آن یا از ماژول لینک ها یا از ماژول "اخبار ویژه"  خواهد آمد.پس ابتدا برای این موارد باید گروه های موردنظر را در این ماژول ها ایجاد نمایید.
 
تنظیم اخبار
در ماژول "اخبار ویژه"، گروهی به اسم اخبار آن حوزه (مثلا "اخبار واحد توسعه تحقیقات") ایجاد نمایید.
سپس در پوسته، در بلاکی که اخبار نمایش داده می شود، روی چرخ دنده، کلیک کرده و تنظیم میکنیم که کدام گروه از اخبار ویژه را نمایش دهد:
 

 

 
در پنجره باز شده، گروه مورد نظر را انتخاب کرده و سپس روی "اعمال تغییرات" و سپس روی "ذخیره" کلیک نمایید. 
 
تنظیم اسلایدشو 
 ابتدا رو ماژول لینک ها، گروهی به نام واحدی که پوسته را برای آن طراحی می نمایید، ایجاد کنید و سپس در قسمت "زیرگروه" آن گروهی به نام "اسلایدشو" ایجاد نمایید و سپس در پوسته موردنظر، در بلاک بالای اخبار، روی چرخ دنده، کلیک نمایید.
 

و سپس از قسمت گروه ها، گروه اسلایدشو که برای این واحد ایجاد کرده اید، را انتخاب و سپس "اعمال تغییرات" و سپس "ذخیره" را بزنید. 
 
تنظیم منوی بالای اسلایدشو
 
با توجه به اینکه قالب پوسته شما از تمپلیت دانشکده ها باشد  یا تمپلیت معاونت ها ، تعریف منوی بالای اسلایدشو متفاوت خواهد بود.
اگر منوی شما سورمه ای رنگ و به صورت زیر است:
 
 
 
برای تعریف منوی بالای اسلایدشو، مراحل زیر را طی نمایید:
روی قسمت منو در سمت راست کلیک کنید سپس روی چرخ دنده در قسمت بالا و سمت چپ صفحه، کلیک کنید:
 
 
در پنجره باز شده، روی گزینه "ایجاد و ویرایش قالب منو" کلیک کرده و منوی جدیدی به این صورت ایجاد نمایید که "نام قالب" را "منوی بالای واحد ..." (نام واحدی که پوسته برای آنها ایجاد میگردد) گذاشته و "نوع منو" را "افقی" و "انتخاب قالب" را "Dorsa" تنظیم کنید.با زدن دکمه "ذخیره" منویی با این نام ایجاد میگردد.حال اگه روی قسمت "منو" از سمت راست کلیک کنید، نام منوی ایجاد شده را خواهید دید که با انتخاب آن می توانید زیرمنوهای خود را تعریف نمایید.عناوین منوها در این قسمت تعریف میکنید.مثلا برای ایجاد عنوان منوی "معرفی معاونت" ، در این قسمت، "ایجاد صفحه جدید " زده و صفحه ای از نوع "نمایش بلاک در منو" ایجاد نمایید که در این قسمت، "نام بلاک" را میخواهد.این بلاک در پوسته باید ایجاد گردد و آیتم هایی که در بلاک نمایش داده میشود نیز در ماژول "لینک ها" تعریف می شود.
پس ابتدا در ماژول "لینک ها" در زیرگروهی که برای این واحد (که برای آن پوسته ایجاد میکنید)، ساخته اید، گروهی به نام "منوی بالای اسلایدشو" ایجاد نمایید و در آن، زیرگروه هایی را برای منوهایی که میخواهید ایجاد نمایید، بسازید و در هر زیرگروه، آیتم های موردنظر را ایجاد نمایید.مثلا برای ساخت منوی نمایش داده شده در عکس، در مازول لینک ها، در گروه واحد موردنظر، زیرگروه هایی به نام های "معرفی معاونت"، "مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی" ، "مدیریت تحصیلات تکمیلی"، "آموزش مداوم" و... را ایجاد کرده و در زیرگروه "معرفی معاونت" آیتم هایی به نام های "معاونت آموزشی"، "مدیر مرکز مطالعات و توسعه" و "مدیر آموزش" و "مدیر تحصیلات تکمیلی" و... ایجاد میکنیم . 
حال باید بلاک مربوطه را در پوسته تعریف کنیم که شماره بلاک آن را در منو قرار دهیم.
در پوسته، به بلاک های انتهای پوسته رفته و هر یک از بلاک ها را برای نمایش آیتم های یک منو، تنظیم نمایید.برای این کار روی چرخ دنده داخل بلاک، کلیک کرده و گروه مربوطه را تیک زده و اعمال تغییرات و ذخیره میزنیم.  
 
 
 هر بلاک را که تنظیم میکنید، شماره بلاک آن را از قسمت پایین صفحه،  یادداشت کرده و درمنو تنظیم نمایید.(صفحه ای از نوع "نمایش بلاک در منو، می ساختیم و شماره بلاک را باید انتخاب میکردیم مثلا در اینجا شماره بلاکی که باید انتخاب شود، edures_block6511 است)
 
در صورتی که منوی شما، زرد رنگ و به شکل زیر است:
 
 
برای تعریف منوی بالای اسلایدشو، مراحل زیر را طی نمایید:
روی قسمت منو در سمت راست کلیک کنید سپس روی چرخ دنده در قسمت بالا و سمت چپ صفحه، کلیک کنید:
 
 
در پنجره باز شده، روی گزینه "ایجاد و ویرایش قالب منو" کلیک کرده و منوی جدیدی به این صورت ایجاد نمایید که "نام قالب" را "منوی بالای واحد ..." (نام واحدی که پوسته برای آنها ایجاد میگردد) گذاشته و "نوع منو" را "افقی" و "انتخاب قالب" را "Telerik" تنظیم کنید.با زدن دکمه "ذخیره" منویی با این نام ایجاد میگردد.حال اگه روی قسمت "منو" از سمت راست کلیک کنید، نام منوی ایجاد شده را خواهید دید که با انتخاب آن می توانید زیرمنوهای خود را تعریف نمایید.عناوین منوها در این قسمت تعریف میکنید و آیتم های هر یک را به عنوان زیرگروه تعریف میکنید.مثلا برای تعریف منوی نمایش داده شده در عکس، صفحه ای از نوع "سرگروه" به نام "دانشکده" ایجاد کرده و در زیرگروه آن، صفحات را ایجاد نمایید (مثلا صفحه ای به نام "ریاست دانشکده" از نوع "لینک به آدرس " ایجاد میکنیم)
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1400/09/29
تعداد بازدید:
40
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal