مشاوره فنی و خرید تجهیزات مخابراتی

واحد مخابرات 

1.ایجاد صرفه جویی های مستقیم در سازمان

1.1. کاهش هزینه مکالمات سازمان با استفاده از بستر شبکه IP
1.2. کاهش هزینه های خرید دستگاه فکس(عدم نیاز به خرید دستگاه های فکس متعدد)
1.3. حذف هزینه های جاری فکس شامل کاغذ، جوهر، برق، هزینه های تعمیر و نگهداری
1.4. حذف هزینه خرید و نگهداری مراکز تلفن متعدد برای معاونتها و بخشهای مستقل در سازمان، ضمن حفظ استقلال آنها
1.5. کاهش حجم مکالمات غیرکاری و غیرضروری با بهره گیری از نظارت مؤثر بر کارکرد مخابراتی سازمان
1.6. کاهش یا حذف هزینه کابل کشی مخابراتی و نگهداری آن، به ویژه در ساختمانهای جدید
1.7. کاهش هزینه خرید و نصب خطوط تلفن شهری برای سازمان، با استفاده از خطوط E1 PRI
1.8. حذف هزینه خرید تجهیزات جانبی مجزا، از قبیل سیستمهای تلفن گویا، صندوق صوتی، آرشیومکالمات، سیستمهای اپراتوری و مرکز تماس

2-ایجاد صرفه جویی های غیر مستقیم(زمان و نیروی انسانی)

2.1. کاهش اتلاف وقت مدیران سازمان، به دلیل امکان جایگزینی برخی جلسات حضوری با جلسات ویدئویی و یا کنفرانس صوتی
2.2. کاهش اتلاف وقت اپراتورها (و در نتیجه کاهش تعداد اپراتور لازم) برای پاسخگویی به تماسها

شایان ذکر است که در نمونه های بررسی شده، پس از مدت کمتر از دو سال هزینه انجام شده برای خرید مرکز تلفن ، از محل صرفه جویی های بالا جبران شده است.

3-تکریم ارباب رجوع (تماس گیرندگان)

3.1. کاهش زمان انتظار تماس گیرندگان
افزایش درصد تماسهای موفق(تماسی که عملا منجر به مکالمه تماس گیرنده با شخص مورد نظرش می شود) که غالبا منجر به کاهش مراجعه حضوری تماس گیرندگان به سازمان و کاهش رفت و آمد شهری می گردد)
3.2. امکان کنترل کیفیت پاسخگویی به تماس گیرندگان توسط مدیریت. این مورد منجر به امکان پیگیری شکایات تماس گیرندگان و نیز امکان ارتقاء سطح آموزش اپراتورها در صورت لزوم می گردد.
3.3. پاسخگویی 24 ساعته بدون نیاز به اپراتور، در مواردی که اطلاعات ثابتی باید به تماس گیرنده داده شود
3.4. کاهش اتلاف وقت تماس گیرندگان با سیستم پاسخگویی غیرهمزمان

4-افزایش امنیت ارتباطات سازمان

4.1. امکان گزارش گیری سریع و دقیق از کلیه ابعاد کارکرد مخابراتی سازمان
4.2. کاهش امکان شنود ناخواسته مکالمات (در حد صفر) با استفاده از رمزبندی داخلی سیستم
4.3. امکان آرشیو و بازیابی مکالمات مورد نظر، توسط مدیریت یا مقام مسئول. این قابلیت معمولا در مراکز یا روابط عمومی سازمانها بسیار پرکاربرد است. این امکان در حالت عادی در (Call center) تماس هیچیک از مراکز تلفن ساخته شده وجود ندارد، و فقط در صورت درخواست رسمی و مکتوب خریدار و پس از تکمیل فرم مربوطه، برابر با قوانین و مقررات کشور در مرکز تلفن تعبیه می گردد.
4.4. شفافیت کامل در پیاده سازی قابلیت آرشیو و بازیابی مکالمات

5-امکان پیاده سازی قابلیت های سفارش

با توجه به پایه نرم افزاری این سیستم امکان گسترش و اجرای قابلیتهای سفارشی وجود دارد.
برخی از قابلیتهای و امکانات ویژه مرکز تلفن دیجیتال تحت شبکه

1. امکان استفاده ترکیبی از تکنولوژی های مختلف(آنالوگ- دیجیتال-IP)
تلفن IP مرکز تلفن ترکیبی ، یک سیستم مبتنی بر شبکه می باشد. که علاوه بر پشتیبانی از خطوط معمولی(آنالوگ) اعم از شهری و داخلی، امکان اتصال خطوط دیجیتال و نیز داخلی هایIP را از طریق بستر شبکهIP فراهم می نماید، به گونه ای که کلیه تکنولوژیهای مذکور به صورت یکپارچه و در کنار همدیگر در سیستم قابل استفاده می باشند. شبکه IP مورد استفاده ممکن است یک شبکه محلی، یک شبکه گسترده خصوصی (سازمانی)، شبکه اینترانت ملی یا شبکه جهانی اینترنت باشد. این مرکز تلفن با کلیه گوشی های تلفن معمولی و IP استاندارد سازگار می باشد بدیهیست امکان استفاده از دستگاه کامپیوتر همراه با نرم افزار های IP Phone نیز وجود دارد. به دلیل استفاده از بستر شبکه IP ، نیاز به کابل کشی جداگانه برای تلفنها در سازمان نمی باشد که این زمان اجرای سیستم را به ویژه در سازمانهای بزرگ به شدت کاهش می دهد و از پیچیدگی نگهداری تاسیسات نیز می کاهد.
2. امکان استفاده از خطوط E1 PRI

دستگاه علاوه بر اینکه امکان دریافت خطوط تلفنی معمولی(POTS) را به عنوان خط شهری دارد،امکان دریافت خطوط دیجیتال E1 PRI را نیز دارا می باشد مزایای استفاده از خطوط E1 PRI به شرح زیر می باشد:
2.1. امکان تعریف 1000 شماره تلفن مستقیم مورد نیاز سازمان بر روی یک خطE1 بدون پرداخت هزینه اضافی که امکان ارتباط سریع و مستقیم تماس گیرندگان را از بیرون با کارکنان سازمان فراهم می کند.
2.2. کیفیت صدای بالاتر از خطوط آنالوگ معمولی(ماهیت خطوطE1 دیجیتال می باشد)
2.3. عدم نیاز به کابل کشی اضافه برای توسعه آینده (کلیه امکانات خطE1 بر روی یک زوج سیم ارائه می شود)
2.4. کاهش هزینه نگهداری
2.5. امنیت بالای استفاده از خطوط دیجیتال(عدم امکان شنود بوسیله انشعاب کابلی روی خطوط E1)

3. مکالمه تصویری

این مرکز امکان برقراری مکالمه ویدئویی را میان داخلی های IP فراهم می کند. تلفن های VOIP با پشتیبانی از پروتکل H.264 مکالمه تصویری را با بالاترین کیفیت امکان پذیر می کند. برای برقراری ارتباط ویدئویی می توان از گوشی های IP دارای قابلیت ارتباط ویدئو، و یا کامپیوتر همراه باwebcam استفاده نمود.

4. پست صوتی Voice Mail
دراین سیستم هر داخلی دارای پست صوتی اختصاصی می باشد. دستگاه می تواند برای تمام داخلی ها به عنوان یک دستگاه پیامگیر مستقل و قابل مدیریت عمل نماید. کاربر می تواند از هر محل دلخواه از طریق ایمیل، ارتباط وب، یا تماس تلفنی از بیرون و با در اختیار داشتن رمز و مجوز مربوطه نسبت به شنیدن پیغامهای گذاشته شده ومدیریت صندوق صوتی خود اقدام نماید.

5. گزارش گیری کارکرد مخابراتی و جزئیات تماس(CDR – Call Detail Records)

مدیران سیستم دارای مجوز و رمز مربوطه، می توانند از طریق وب و از هر نقطه ای که قرار دارند عملکرد مخابراتی سازمان را مشاهده نمایند. امکان گزارش گیری بر اساس بازه زمانی معین، با تعیین شماره مبدا یا مقصد تماس به طور کامل یا بخشی، مدت مکالمه، نتیجه تماس(موفق، اشغال، عدم پاسخگویی)، خط شهری مورد استفاده و و... جود دارد و به عبارت دیگر می تواند هر نوع گزارش قابل تصور را در خصوص کارکرد مخابراتی سیستم به سرعت مشاهده نمود. همچنین قابلیت مشاهده جمع بندی آماری از گزارشات وجود دارد.
6 . تلفن گویای تعاملی(IVR – Interactive Voice Response)

در این سیستم هر خط داخلی و یا خط شهری می تواند به عنوان یک تلفن گویای مستقل عمل نماید. به عبارت دیگر دستگاه به عنوان یک سیستم تلفن گویای مستقل و قابل مدیریت بر روی هر یک از پورتها عمل می نماید.

7 . کنفرانس نامحدود
در این سیستم امکان کنفرانس صوتی بین تعداد نامحدودی از افراد (روی خطوط داخلی و یا شهری)وجود دارد. باتعریف یک داخلی موقت مجازی به عنوان اتاق گفتگو، و با تعیین شرکت کنندگان مجاز، می توان جلسات صوتی با تعداد نا محدود شرکت کننده برگزار نمود. به منظور جلوگیری از تزاحم صدا در هنگامی که تعداد افراد زیاد است، می توان میکروفون را فقط برای تعدادی از شرکت کنندکان باز گذاشت و سایرین فقط به عنوان شنونده درکنفرانس حضور داشته باشند.
8 . فکس مجازی(Virtual Fax)

هر کاربر می تواند برای خود یک شماره فکس اختصاصی داشته باشد. این سیستم می تواند برای هر داخلی به عنوان یک دستگاه فکس مستقل عمل نماید. این امکان به طور خودکار فکس دریافتی را درون مرکز تلفن با فرمت رایج PDF ذخیره می کند و کاربر می تواند از طریق اتصال وب آن را مشاهده و در صورت تمایل چاپ نماید. مزیت جانبی این قابلیت، ثبت و آرشیو خودکار فکسهای دریافتی(زمان دریافت، یک نسخه از فکس، و شماره تلفن ارسال کننده) می باشد. مزیت دیگر آن، محرمانه باقی ماندن فکسهای هر داخلی می باشد. چرا که معمولا در محیطهای کاری، دستگاه فکس در محل عمومی قرار دارد و فکسهای دریافتی توسط افراد مختلف رویت می شوند اما با استفاده از فکس مجازی فقط کاربر مربوطه با داشتن رمز خود می تواند آنرا مشاهده نماید
.
9 . انتقال تماس به خط شهری
به دلیل طراحی یکپارچه سیستم، می توان مکالمات را از هر پورت به پورت دیگر متصل کرد. برای نمونه، چناچه یک تماس گیرنده از بیرون با اپراتور تماس بگیرد و بخواهد با شخصی در سازمان صحبت کند، اپراتور می تواند حتی اگر شخص مورد نظر در ساختمان نباشد تماس را به شماره موبایل یا منزل وی متصل نماید، بدون اینکه از نظر تماس گیرنده بیرونی تفاوتی در فرایند برقراری اتصال احساس شود.

10 . توزیع خودکار تماس(ACD – Automatic Call Distribution)
افراد می توانند از بیرون با تلفنهای داخلی مجموعه مستقیما تماس بر قرار کنند. این امکان از طریق تعریف نوع خاصی تلفن گویا با نام امکان پذیر ACD می باشد. چنانچه فرد تماس گیرنده شماره داخلی شخص مورد نظرخود را بداند آنرا وارد می کند و نیازی به انتظار برای مکالمه با اپراتور نخواهد داشت.

11رمز بندی ارتباطات
برای ارتباطات بین مرکزی(یک دستگاه با دستگاه دیگر از یک مارک) در سیستم این امکان وجود دارد که انتقال مکالمات بر روی بستر شبکه IP به صورت رمزبندی شده(Encrypted) صورت پذیرد.
این موضوع ضریب امنیت را از لحاظ جلوگیری از شنود غیرمجاز به شدت افزایش می دهد. لازم به تاکید است که به لحاظ علمی، غیرقابل نفوذ بودن هیچ مکانیسم امنیتی را در سیستم های الکترونیکی نمی توان به طور 100 % تضمین نمود اما
باید دانست که در مقایسه با سایر گزینه ها و سیستمهای فعلی موجود در سازمانها(یعنی سیستمهای ارتباطی آنالوگ، دیجیتال و IP بدون رمزبندی) این مکانیسم هزاران بار مطمئن تر می باشد و احتمال نفوذ به آن نزدیک به صفر است.

12 . صف تماس (Call Queues)
برای مدیریت تماسها، به ویژه در مراکز تماس (Call Center) یا روابط عمومی سازمانها، امکان قراردادن تماسهای رسیده از خطوط شهری در یک صف مجازی می باشد. به محض آزاد شدن خط اپراتور تماس های موجود در صف به وی منتقل می شود برای تقسیم بار بر روی اپراتورها به روش دلخواه و ... تنظیمات گوناگونی در سیستم پیش بینی شده است

13 . واکنش مبتنی بر شماره تماس گیرنده (Caller-based reaction)
این امکان وجود دارد که واکنش سیستم(اینکه چه پیامی پخش می گردد یا چه رویدادی(Event) اجرا می شود) در هنگام خاص تماسی گرفته شد، به جای پیام خوش آمد گویی همیشگی، سیستم پیام متفاوتی را پخش کند یا وی را بدون پخش پیام اولیه، مستقیما به یک داخلی متصل نماید. افت یک تماس از بیرون، بر حسب شماره Caller ID شخص تماس گیرنده متفاوت باشد.برای نمونه، چنانچه از یک شماره تلف
14 . مرکز تلفن مجازی(Virtual PBX)

با استفاده از این سیستم این امکان فراهم می گردد که در صورت تمایل مدیریت، تعدادی از واحدهای سازمان را به عنوان واحدهای مستقل در نظر گرفت و برای هر کدام از آنها یک مرکز تلفن مجازی ایجاد کرد. هر مرکز مجازی می تواند خطوط شهری مختص به خود را برای دریافت و ارسال تماس داشته باشد و علاوه بر بهره گیری ازامکانات عمومی سازمان(خطوط مشترک)، تنظیمات و تعاریف مخابراتی خاص خود را داشته باشد. این قابلیت هرگونه نیاز به خریداری مراکز تلفن متعدد را در سازمانهای بزرگ از بین می برد و علاوه بر صرفه جویی در هزینه خرید، هزینه های نگهداری مجموعه مخابرات سازمان را به شدت کاهش می دهد چرا که به لحاظ فیزیکی کلیه خطوط و تجهیزات در مرکز اصلی تجمیع می شوند.
15 . آرشیو و بازیابی مکالمات

با استفاده از این سیستم می توان مکالمات مورد نظر را ضبط و آرشیو نمود این قابلیت در مراکز تماس (Call Center) و روابط عمومی سازمانها کاربرد فراوان دارد این امکان به صورت پیش فرض در هیچیک از دستگاههای ساخته شده وجود ندارد، و فقط با درخواست رسمی و مکتوب واحد مربوطه و پس از پر کردن فرم مربوطه با رعایت قوانین و مقررات کشور در دستگاه قرار داده می شود. علاوه بر این، به منظور شفافیت کامل و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده، این قابلیت از پایه به گونه ای طراحی شده که استفاده از آن فقط در صورتی ممکن می باشد که دیسک USB به پورت (External USB Storage) بیرونی دستگاه متصل باشد. به دلیل عدم وجود storage پرظرفیت در داخل دستگاه، هر گونه ضبط محتوای مکالمات صوتی بدون وجود دیسک خارجی مطلقا غیرممکن است. این نکته باعث می شود که صرفا با مشاهده ظاهر بیرونی دستگاه بتوان به سادگی وجود چنین امکانی را در دستگاه تشخیص داد.

16 . توزیع مناسب خطوط شهری بین داخلی ها با تعیین سطح دسترسی

در این سیستم این امکان وجود دارد که خطوط شهری دسته بندی شده و دسترسی هر داخلی به هر دسته از خطوط شهری به طور جداگانه تعریف شود. ضمنا این امکان هست که دسترسی هر داخلی برای شماره گیری بیرون، تا جزیی ترین حالت تعیین شود. برای نمونه می توان شماره گیری صفر را برای یک داخلی بست اما یک یا دوشماره موبایل خاص، یا یک کد شهری خاص را برای وی آزاد گذاشت. همچنین این امکان وجود دارد که باز کردن دسترسی شماره گیری صفر و دوصفر با وارد کردن پین کد یا رمز مخصوص هر شخص صورت گیرد.
17 . شماره گیری خودکار
این امکان وجود دارد که کاربر شماره مورد نظر خود را به مرکز دهد تا دستگاه به طور خودکار شماره گیری را تا زمان برقراری موفقیت آمیز تماس تکرار کند
.

18 . پاسخگویی غیرهمزمان(Q & A)

با استفاده از این امکان که پرسش و پاسخ نیز نامیده می شود، کارشناس یا مسئولین یک سازمان می توانند سوالات و درخواستهای ارباب رجوع را در زمانی که برایشان مناسب است شنیده و پاسخ دهند. نحوه عملکرد بدین شکل است که تماس گیرنده پیام خود را بر روی صندوق صوتی مسئول مربوطه می گذارد و سیستم یک شماره پیگیری را به وی اعلام می کند. سپس مسئول مربوطه پس از شنیدن پیام، پاسخ آنرا در سیستم ثبت می کند (به عبارت دیگر برای تماس گیرنده پیغام می گذارد). تماس گیرنده در تماس بعدی خود با وارد کردن کد پیگیری می تواند پاسخ خود را بشنود.

تاریخ به روز رسانی:
1395/09/30
تعداد بازدید:
3012
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:6
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 1)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal