6- خبرنامه

خبرنامه


معرفي ماژول خبرنامه

ماژول خبرنامه ابزاري است كه براي سهولت در ارسال اخبار و اطلاعيه ها از طريق پست الكترونيك به كار مي رود.

در قسمت ماژول ها ، بر روي ماژول خبرنامه كليك كنيد ، براي اولين بار كه صفحه باز مي شود، شما مي توانيد با استفاده از آيكن ايجاد گروه جديد يك گروه براي درج خبرنامه مورد نظر خود بسازيد ، كه براي اولين بار مي توانيد ، يا براي اين گروه آيتم تعيين كنيد و يا زير گروه و در صورتي كه يكي از اين ها را انتخاب كرديد گزينه ي دوم غير فعال مي شود. حال فرض كنيد به تعداد مورد نياز زير گروه ايجاد كرده يد و بايستي براي آن آيتم تعريف كنيد، براي ايجاد خبرنامه جديد بايد گزينه ثبت خبرنامه را از بالاي صفحه انتخاب كنيم و خبرنامه مورد نظر را ثبت كنيد. در صفحه اي كه خبرنامه خود را ثبت مي كنيد بايستي نام خبرنامه و توضيحات مربوط به آن را درج كنيد.پس از ايجاد آيتم اگر به جدولي كه آيتم در آن ايجاد شده است دقت كنيد مي بينيد كه شامل پيوست فايل – تاريخ درج- ويرايش- انتقال- حدف و ارسال مي باشد.


o ( فعال) : فعال يا غير فعال بودن گروه مورد نظر را مي توان تعيين نمود .

o عنوان : نام خبرنامه ايجاد شده را نمايش مي دهد .

o پيوست فايل : مربوط به زماني است كه شما بخواهيد فايل خاصي را به خبرنامه خود اضافه كنيد.

o تاريخ درج: همان تاريخي است كه شما خبرنامه خود را ثبت كرده ايد.

o انتقال: در اين گزينه شما مي توانيد سرگروهي كه براي خبرنامه خود انتخاب كرده ايد را تغيير دهيد.

o ارسال: با كليك بر روي گزينه ارسال شما مي توانيد خبرنامه خود را به پست الكترونيك افرادي كه يا خود شما به صورت دستي ايجاد كرده ايد و يا افرادي كه خودشان از طريق سايت عضو خبرنامه شده اند، ارسال كنيد.

گروه بندي ايميل ها

حال اگر دقت كرده باشيد مي بينيد كه در قسمتي آيتم هر گروه ،در سمت چپ دو دكمه ثبت خبرنامه جديد و گروه بندي ايميل ها وجود دارد، كه با كليك بر روي گزينه "گروه بندي ايميل ها" صفحه زير نمايش داده مي شود، كه در اين قسمت امكان انتقال ايميل ها از فايل به گروه و مديريت گروه هاي ايميل قرار داده شده است.

مديريت گروه هاي ايميل

oبديهي است كه براي گروه بندي ايميل ها ، ابتدا بايد گروه ها را بسازيم و سپس ايميل ها را در گروه هاي موردنظر قرار دهيم. ، پس ابتدا وارد مديريت گروه هاي ايميل شده و با كليك بر روي آيكن يك گروه با نام دلخواه ايجاد كنيد.امكان انتقال ايميل ها از فايل به گروه

اين گزينه به شما اين امكان را مي دهد كه بتوانيد ايميل هايي كه نياز داريد و در خبرنامه شما موجود نمي باشد را در يك فايل txt (از كاما به عنوان جداكننده استفاده شده باشد) واردكرده و از اينجا Browse كنيد و به گروه مورد نظر خود انتقال دهيد كه براي انتقال به گروه بايد در سمت راست صفحه كه ليست گروه ها موجود مي باشد تيك گروه مورد نظر را بزنيد. ليست ايميل ها را در يك ستون زير هم وارد كنيد.ارسال خبرنامهبراي اين كار ابتدا بايد گزينه انتخاب آدرس ايميل را از بالاي صفحه انتخاب كنيد.در اين قسمت گروه مورد نظر را انتخاب كرده و تيك آدرس هايي كه قصد ارسال خبرنامه را براي آن ها داريد را بزنيد و با كليك بر "روي افزودن آدرس هاي انتخاب شده" ، ليست ايميل ها به صفحه ارسال خبرنامه افزوده مي شود.


در اين قسمت براي ارسال فايل دو حالت وجود دارد :1-ارسال جمعي2-ارسال تك تك

1-ارسال جمعي : در اين قسمت شما مي توانيد براي يك گروه از افراد به صورت جمعي فايل خود را ارسال كنيد كه براي اين مورد نيز دو حالت وجود دارد : CC و BCC . هنگامي كه مي خواهيد فايلي را به صورت دسته جمعي ارسال كنيد و تمام دريافت كنندگان خبرنامه بتوانند آدرس پستي ديگر دريافت كنندگان ايميل را ببنينند گزينه CC را انتخاب كنيد و اگر بخواهيد هر گيرنده تنها آدرس پستي خود را ببيند از BCC استفاده كنيد.

2-ارسال تك به تك : اين ويژگي همانند ارسال جمعي قابليت ارسال خبرنامه به گروهي از آدرس ها را دارد ولي با اين تفاوت كه اگر در ارسال جمعي در مجموعه آدرس ها ، آدرس نامعتبري وارد شود ارسال متوقف مي شود ولي در ارسال تك به تك در صورت وجود چنين مشكلي ، ارسال متوقف نمي شود و فقط آدرس نامعتبر ناديده گرفته مي شود.

گذاشتن خبرنامه در سايت:

براي گذاشتن خبرنامه ،از سربرگ تنظيمات روي مديريت پوسته موردنظر رفته و zone موردنظر را انتخاب و كليك كنيدو سپس سطر جديدß بلاك جديد را بزنيد صفحه اي باز مي شود، در آنجا دسته بلاك موردنظر را انتخاب كرده و سپس بلاك موردنظر ا انتخاب كنيد سپس از پنجره باز شده گزينه "انتخاب آبجكت" را انتخاب كرده و از قسمت نام آبجكت "نمايش درختي" را انتخاب و از قسمت نام "خبرنامه" را انتخاب مي كنيم و دكمه ذخيره را مي زنيم.

گذاشتن فرم عضويت در خبرنامه در سايت

براي گذاشتن فرم عضويت در خبرنامه، از سربرگ تنظيمات روي مديريت پوسته موردنظر رفته و zone موردنظر را انتخاب و كليك كنيدو سپس سطر جديدß بلاك جديد را بزنيد صفحه اي باز مي شود، در آنجا دسته بلاك موردنظر را انتخاب كرده و سپس بلاك موردنظر ا انتخاب كنيد سپس از پنجره باز شده گزينه "انتخاب آبجكت" را انتخاب كرده و از قسمت نام آبجكت "خبرنامه" را انتخاب مي كنيم و دكمه ذخيره را مي زنيم.

در سمت سايت ،براي تكميل فرم عضويت ، از كاربر آدرس ايميل مي پرسد كه كاربر با وارد كردن آن و زدن دكمه ثبت،اطلاعاتش ارسال مي گردد.

افرادي كه براي عضويت در خبرنامه ،اين فرم را پر كرده اند،ايميل شان در قسمت "دسته بندي ايميل هاي اعضا" نشان داده مي شوند كه مديرسايت بايد آنها را به گروه هاي مربوطه منتقل كند.

نكته: پيشنهاد مي شود به جاي استفاده از فرم عضويت خودتان فرم عضويت را درست نماييد

تاریخ به روز رسانی:
1396/03/24
تعداد بازدید:
1738
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal